Netmind usługi rachunkowe, księgowość Warszawa

Jak spełniać swoje marzenia

Jak spełniać swoje marzenia

kwi 13, 2020

Rozwój osobisty jest niezwykle ciekawą dziedziną. Istnieje mnóstwo sposobów na to jak odnieść sukces, czy pozbyć się kompleksów. Niestety, większość pseudopsychologicznych haseł, typu: ,, przeszkody są w Twojej głowie”, czy,, możesz wszystko”, mają się nijak do rzeczywistości. Wiele osób zastanawia się, jak spełniać marzenia i idąc drogą rozwoju osobistego, trafiają w ślepą uliczkę. Czy można zatem zrealizować marzenia i co należy zrobić, żeby się udało?

Jak spełniać marzenia

Określenie priorytetów w życiu jest kluczową kwestią. Należy zadać sobie pytanie, co jest dla mnie ważniejsze: rodzina czy kariera, święty spokój, a może władza i autorytet? Kiedy mamy określone priorytety, powinniśmy zastanowić się też, jak przestać się bać.
Strach przed ośmieszeniem lub niepowodzeniem hamuje nasze działania. Na nic nie przyda się określenie priorytetów, jeśli idziemy utartą ścieżką wbrew sobie. Chcąc odpowiedzieć na to, jak spełniać marzenia musimy ćwiczyć odwagę w drobnych codziennych czynnościach. Mówienie tego, co się myśli jest zawsze najlepszym rozwiązaniem i otwiera przed nami szereg możliwości. Nie da się spełnić marzenia, jeśli wstydzimy się własnych opinii. Kiedy zachodzimy w głowę, jak przestać się bać, musimy się liczyć z tym, że nieraz zrobimy z siebie głupka. Dystans i nauka na własnych błędach są lepsze niż spolegliwość i zachowawczość.

Jak spełniać swoje marzenia

Jak spełniać swoje marzenia

Spełnianie marzeń

W trakcie dążenia do realizacji, możemy nagle zmienić zdanie. Jest to normalne zjawisko i nie powinniśmy wyrzucać sobie, że jesteśmy niestali czy brak nam wytrwałości. Człowiek doświadczając różnych sytuacji zmienia swoje podejście, ewoluuje i to co było dobre dziesięć lat temu, dziś może nie spełniać oczekiwań. Kiedy okaże się, że za uzbierane pieniądze nie chcemy jednak wybudować domu, ale kupić jacht lub udać się na Antarktydę, nic nie stoi na przeszkodzie, by to zrobić. Paradoksalnie, może się przekonamy po pewnym czasie, że się myliliśmy i to nie Antarktyda była naszym marzeniem.
Kiedy rozważamy, jak przestać się bać, powinniśmy pamiętać o prawie do pomyłki. Nikogo poza nami nie obchodzą nasze potknięcia i ludzie zazwyczaj nie analizują wnikliwie cudzego życia, ponieważ są zajęci własnym. Owszem, znajdą się osoby, które złośliwie skomentują: ,,a nie mówiłem!”, ale wówczas przynajmniej wiemy, kto nie życzy nam dobrze i z kim trzeba zakończyć znajomość.
Inspiracją do tego, jak spełniać marzenia mogą być biografie znanych ludzi. Należy jednak uważać na pozycje z zakresu MLM, czy rozwoju osobistego, ponieważ wiele historii tam przytoczonych to wyssana z palca literacka fikcja.