Netmind usługi rachunkowe, księgowość Warszawa

Od czego zacząć “alpakowy” biznes

Od czego zacząć “alpakowy” biznes

paź 24, 2020

Alpaki wydają się miłymi i przyjemnymi zwierzętami ale jeśli chcesz oprzeć na nich swój biznes musisz się wiele nauczyć i dowiedzieć. Poniżej znajdziesz pierwsze podstawowe zasady dotyczące zakładania farmy alpak i biznesu takiego jak ten. Musisz wykazać się cierpliwością i chęciami. Hodowla alpak zysk w większej skali może przynieść dopiero po kilku sezonach pracy wiec nie zniechęcaj się i buduj mocną firmę.

Odwiedź farmy i pokazy alpak

Zanim zajdziesz zbyt daleko przed siebie, poświęć trochę czasu na wizytę w lokalnych farmach alpak. P prostu upewnij się, że zapoznałeś się ze zwierzętami i masz okazję zobaczyć, jak działa gospodarstwo rolne. Zanim dokonasz zakupu, odwiedź dwie lub trzy farmy a bardzo wdzięczny widząc jak to dokładnie wygląda.
Możesz też iść na pokazy alpak. Wiele osób które zaczynają w tym biznesie chce się czegoś nauczyć i porównać jakość jednej alpaki od drugiej. Chcą także zobaczyć sędziów w akcji i usłyszeć ich komentarze, poznać i dotknąć wielokrotnie nagradzane alpaki.

Poznaj kluczowe kryteria decyzyjne

Istnieją pewne kryteria, które powinni wziąć pod uwagę wszyscy nowi właściciele alpaki. Dotyczą między innymi jakości i budżetu dla alpaki, zagospodarowania przestrzennego. Rozważając te elementy, zaczniesz odpowiadać na niektóre kluczowe pytania potrzebne do sformułowania biznesplanu.

Alpaki są zwierzętami hodowlanymi i wymagają podziału na określone strefy. W większości obszarów alpaki nie będą mieszkać w domu lub na podwórku. Ten podział na strefy pozwala budować stodoły, tworzyć wyszukane ogrodzenia i hodować inwentarz.

Utwórz biznesplan, wybierz dostępną nazwę firmy

Tak, potrzebujesz biznesplanu. Nie pomijaj tego kroku. Przemyśl swoje cele i koszty rynek docelowy, plany marketingowe i oś czasu.
Wybierz nazwę farmy i sprawdź, czy jest dostępna. Jeśli chcesz odliczyć swoje wydatki od podatku dochodowego, musisz udowodnić, że jesteś prawdziwą farmą, która została stworzona, aby generować dochody. Będzie to wymagało stworzenia oficjalnej firmy. Warto wiedzieć czy ta nazwa nie jest chroniona znakiem towarowym. Możesz skontaktować się z władzami lokalnymi lub przeprowadzić bezpłatne wyszukiwanie nazwy firmy.