Netmind usługi rachunkowe, księgowość Warszawa

Zakładamy firmę ochroniarską

Zakładamy firmę ochroniarską

lip 25, 2021

Własna firma to zawsze duża doza niezależności i szansa na większe zarobki. Tym samym trudno się dziwić, że mnóstwo osób marzy właśnie o tego rodzaju sposobie zarabiania na chleb. Ten tekst będzie niezwykle ciekawy dla każdego, kto chciałby mieć własną firmę ochroniarską. W dalszej części odpowiemy sobie bowiem na pytanie, jak założyć własną firmę ochroniarską? Dlatego też zachęcamy wszystkich zainteresowanych do dalszej lektury.

Ten sektor jest niezwykle popularny i trudno się dziwić, że jest duże zainteresowanie taką działalnością. Agencje ochrony są szczególnie częstym zajęciem dla żołnierzy, policjantów i innych byłych funkcjonariuszy innych służb mundurowych. Oczywiście nie jest to w żadnym razie działalność wykluczona dla ludzi spoza tego środowiska. Chcąc jednak założyć o takim profilu, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Jak założyć własną firmę ochroniarską?

Pragnąc mieć przedsiębiorstwo o tym profilu, powinniśmy starać się o koncesję. Tego typu zgoda jest niejako potwierdzeniem tego, w jaki sposób i w jakim zakresie prowadzona jest tego typu oferta. Warto wiedzieć, że jest pewne odstępstwo od powyższego zapisu. Jeśli zajmujemy się wyłącznie technicznym zabezpieczeniem mienia, to nie musimy ubiegać się o koncesję. Kto może starać się o wspomnianą koncesję? Na pewno może to być przedsiębiorca, czyli osoba fizyczna. Kolejnym podmiotem jest członek spółki, który jest na liście kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej albo też lub pracowników zabezpieczenia technicznego. Organem, który ma pieczę nad wydawaniem koncesji, jest ministerstwo do spraw wewnętrznych.

Co po otrzymaniu koncesji?

Rozpoczynając swoją działalność, jesteśmy zobowiązani do powiadomienia o tym fakcie MSWiA. Musimy też mieć dokumenty dotyczące realizację usług, a także dokumentację naszych pracowników. W przypadku spółki stale w jej zarządzie musi być ktoś, kto ma licencję drugiego stopnia. Inaczej MSWiA cofnie wydaną wcześniej koncesję.

Spełniliśmy wszelkie wymogi formalne i co dalej?

Zainteresowanie firmami ochroniarskimi jest duże szczególnie w większych ośrodkach. Jest tam po prostu więcej obiektów wymagających ochrony. Mamy bowiem tam sporo obiektów handlowych, firm produkcyjnych, strzeżonych osiedli i wiele innych. Zatem oczywiste jest to, że popyt na tego rodzaju usługi jest spory.