Netmind usługi rachunkowe, księgowość Warszawa

Jak ograniczyć bałagan w domu?

Jak ograniczyć bałagan w domu?

cze 16, 2021

Ah! Ten niesforny bałagan! Chaos, nieporządek, totalny nieład, rozgardiasz – jakkolwiek byśmy tego stanu nie nazwali, wszyscy intuicyjnie doskonale wiemy, o co chodzi. Chodzi o ten stan w domu lub mieszkaniu, gdzie nic, ale to absolutnie nic nie jest na swoim właściwym miejscu i gdzie brud pojawia się coraz częściej i coraz trudniej jest nam z nim walczyć. Wiele już napisano na temat właściwego, rozważnego zagospodarowania domowej przestrzeni, jak również na temat zasad zajmowania się domem, ale warto ponownie powrócić do tego tematu i odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule niniejszego artykułu, a mianowicie na wątpliwość, jak ograniczyć bałagan w domu. Zapraszamy do wnikliwej, pogłębionej lektury!

Wolelibyśmy w tym miejscu zdecydowaniu unikać dosyć powszechnych rad i zaleceń, ukierunkowanych głównie lub wręcz wyłącznie na aspekty takie jak to, jakich środków czystości używać lub ile razy tygodniowo sprzątać albo odkurzać mieszkanie. Lepiej skupić się na dosyć praktycznych radach z zakresu tego, w co najlepiej wyposażyć mieszkanie (względnie: dom – ponieważ wielkość dostępnej przestrzeni nie gra tu zasadniczej roli), aby na przyszłość o wiele lepiej radzić sobie z bałaganem. Odpowiedzią są oczywiście takie przedmioty jak chociażby komoda czy szeroko pojęte szafki do przechowywania. Na szczęście i jedne i drugie bez problemu zakupimy nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również (a może i przede wszystkim!) przez internet, co stanowi swojego rodzaju znak czasu.

Komoda jest meblem bardzo praktycznym, a to przede wszystkim ze względu na jego trwałość (liczoną w latach, czy nawet dekadach w przypadku sprawdzonych, wysokogatunkowych mebli!) oraz pojemność. Z kolei szafki do przechowywania cechuje bardzo duża różnorodność, nie tylko pod względem materiału wykonania, ale także zastosowanego wzornictwa (designu), kolorów i pod wieloma innymi względami. Dzięki temu poszczególne szafki możemy zastosować do wielu różnych pokoi, nie tylko do salonu, ale również do sypialni, łazienki, pokoju dziecięcego czy domowej pracowni. Uniwersalność przede wszystkim!

Podsumowując, czasami dobrym wyjściem na drodze do trwałego zapanowania nad nieporządkiem, chaosem i bałaganem w domu będzie przemyślane umeblowanie dostępnych przestrzeni domowych. Komody, szafki i inne rodzaje eleganckich pojemników lub organizerów przestrzeni wydatnie pomagają w zwalczaniu namnażającego się nieporządku. W ich przepastnych szufladach i wnętrzach zmieści się naprawdę dużo. Odzież, rzadko używany sprzęt elektroniczny, dziecięce zabawki i wiele, wiele innych dodatkowych przedmiotów, których nie używa się na co dzień z pewnością znajdą w nich odpowiednie „miejsce zamieszkania” – wszystko to dla pomocy z problematycznym bałaganem!