Netmind usługi rachunkowe, księgowość Warszawa

Zostań blogerem i zarabiaj

Zostań blogerem i zarabiaj

mar 16, 2021

Wiele osób prowadzi swoje blogi i zarabia na tym dobre pieniądze. Jak zostać blogerem i zarabiać? O tym wszystkim przeczytasz poniżej.

Kto może być blogerem?

Bloga może prowadzić właściwie każdy. Założenie własnej strony z blogiem nie jest zbyt skomplikowane, więc tutaj nie ma wielkich barier. Co do tekstów, pod żadnym pozorem nie można kopiować cudzych treści. Nie trzeba mieć super zdolności w zakresie pisania, wystarczy umiejętność formułowania myśli w sposób zrozumiały. Błędy ortograficzne i interpunkcyjne nie powinny się pojawiać, ale darmowe programy do sprawdzania poprawności, takie jak langueage tools czy ortograf całkiem dobrze sobie radzą.

Dziedzina bloga

Blogów jest dużo, więc trudno się przebić. Warto postawić na ciekawą szatę graficzną i unikalność treści. Istnieje sporo stron o torebkach czy gotowaniu, więc kolejny blog o tym samym będzie miał trudno. Bloga powinniśmy jednak prowadzić w dziedzinie, która nas ciekawi.

Obowiązki i zarobki

Początkujący blogerzy przeważnie nie zarabiają nic. Żeby firmy podjęły współpracę z blogerem, konieczne jest, by jego blog cieszył się popularnością. Jeśli bloger jest autorytetem w swojej dziedzinie, ma wielu czytelników na blogu, firmy chętniej podejmą współpracę z blogerem. Jak budować popularność bloga? Przede wszystkim przez regularne wpisy. Dla przedsiębiorcy nawiązanie współpracy musi się opłacać, dlatego przyda się tu również umiejętność przekonywania. W ramach współpracy blogerzy piszą przykładowo artykuły sponsorowane. Zamieszczony artykuł zawiera informację o produkcie danej firmy oraz subtelną zachętę do kupna.

Nie tylko blog

Aby zarabiać na blogu, nie wystarczy wyłącznie pisać bloga. Konieczne jest regularne publikowanie ciekawych dla czytelników treści, a także prowadzenie mediów społecznościowych. Coraz więcej osób łączy prowadzenie bloga z Instagramem.

Jak zacząć?

Warto zastanowić się, o czym będziemy pisać i przede wszystkim, dla kogo. Trudno zakładać, że nasze teksty będą czytać wszyscy. Warto również popracować nad warsztatem pisarskim, przykładowo na kursach.