Netmind usługi rachunkowe, księgowość Warszawa

Stoły z krzesłami w stylu skandynawskim

Stoły z krzesłami w stylu skandynawskim

gru 4, 2019

Styl skandynawski nieprzerwanie od lat wiedzie prym wśród najchętniej wybieranych stylów. Doskonale sprawdza się w kuchniach, jadalniach oraz salonach, dlatego jeśli zależy Ci na modnym urządzeniu tych przestrzeni, warto skorzystać z tego pomysłu. Czym charakteryzuje się styl skandynawski, na jakie meble możesz sobie pozwolić i co jest Ci niezbędne do stworzenia niebanalnej kompozycji? W tym tekście przedstawimy dobrodziejstwo ulubionego stylu północnych mieszkańców Europy na przykładzie stołów i krzeseł do jadalni, kuchni bądź salonu.

Po czym poznamy styl skandynawski?

Styl skandynawski odznacza się dużą prostotą, surowością oraz naturalnymi elementami. Wykształcenie się go na północy Europy, gdzie zimy są długie, a wieczory ciemne sprawiło, że utrzymywany jest on również w jasnych barwach, co daje namiastkę przytulności i sprzyja rozświetleniu wnętrza. Meble oraz dodatki wykonywane są z naturalnych materiałów, a do tego nie brak im praktyczności oraz łatwości dopasowywania się do Twojej przestrzeni. We wnętrzu skandynawskim nie brak jest naturalnych i organicznych materiałów, które sprawiają, że wnętrze jest bliżej natury. Dodatki ograniczone są do minimum, a przestrzeń ozdobiona przy pomocy prostych, funkcjonalnych mebli.

Jakie stoły, jakie krzesła?

Jaki zestaw stołu i krzeseł? Im prostszy, tym lepszy. Warto postawić na komplet całkowicie wykonany z drewna, ponieważ tylko drewno daje spójny wygląd aranżacji w stylu skandynawskim. Bez względu na to, czy kupujesz stoły z krzesłami do kuchni, jadalni, czy salonu zdecyduj się na jak najbardziej naturalnie prezentujący się komplet. Najbardziej polecane jest wybranie kompozycji w kolorze białym, ale jasne drewno również sprawdzi się w tym przypadku. Jeśli szukasz inspiracji, warto zajrzeć na stronę Meble.pl. To kopalnia modnych połączeń oraz niebanalnych propozycji, które doskonale sprawdzą się w stylu skandynawskim.