Netmind usługi rachunkowe, księgowość Warszawa

Fotografia studyjna dla początkujących

Fotografia studyjna dla początkujących

sty 5, 2022

Większość fotografów marzy o posiadaniu własnego studia fotograficznego. Ale w większości przypadków często są zastraszeni logistyką i kosztami. Nasz krótki przewodnik pomoże Ci poruszać się po fotografii studyjnej, nie przytłaczając Cię. Oto nasza lista potrzebnych narzędzi i kilka wskazówek dotyczących tego jak robić zdjęcia studyjne.

Idealne przestrzenie do fotografii studyjnej

Ludzie często wyobrażają sobie studio fotograficzne jako dużą przestrzeń wyposażoną w cykloramę i różnego rodzaju sprzęty. Ale prawda jest taka, że ​​nie zawsze trzeba mieć duże miejsce do robienia zdjęć studyjnych. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj fotografii chcesz robić.

Na przykład, jeśli zajmujesz się tylko urodą i zdjęciami w głowę, studio o powierzchni 250 stóp kwadratowych powinno wystarczyć. Oczywiście, jeśli robisz zdjęcia całego ciała, musisz mieć dużo miejsca na duże tło jako światła. W większości przypadków wystarczy miejsce wielkości garażu na dwa samochody.

Szukając miejsca na fotografię studyjną, weź pod uwagę również ilość okien na posesji. Jeśli zajmujesz się fotografią przy naturalnym świetle, będziesz potrzebować wielu okien. Ale jeśli chcesz korzystać wyłącznie ze sztucznego oświetlenia, lepiej byłoby mieć miejsce bez okien, aby uniknąć zakłócania światła przez okna.

W rzeczywistości większość fotografów stosuje zarówno oświetlenie okienne, jak i sztuczne. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, poszukaj przestrzeni, w której możesz zasłonić okna, gdy nie potrzebujesz światła otoczenia.

Źródła światła

Rozpoczynając swoje studio fotograficzne, zastanów się, jakiego rodzaju oświetlenia musisz użyć. Czy często pracujesz przy naturalnym świetle, fotografowaniu z lampą błyskową, czy obu? Jeśli fotografujesz światło dzienne, musisz mieć dużo okien. W ten sposób masz mnóstwo światła przez cały dzień.

W przypadku fotografii z lampą błyskową często idealnym rozwiązaniem jest posiadanie studia fotograficznego bez okien. W ten sposób nie będziesz musiał radzić sobie ze światłem słonecznym zakłócającym konfigurację oświetlenia. A jeśli lubisz mieszać światło naturalne i sztuczne? Wtedy musisz mieć sposób na zablokowanie okien, gdy nie potrzebujesz światła otoczenia.